Атопічний дерматит

Атопічний дерматит. Пам'ятка для батьків

Атопічний дерматит - це хронічне захворювання, що має рецидиви, в основі якого лежить запалення шкіри алергічного характеру. Шкірні покриви дитини в ранньому віці стають одним з основних органів, що беруть участь у формуванні алергічної відповіді на вплив алергенів і основним органом-мішенню алергічної реакції. Вирішити основне завдання терапії атопічного дерматиту - швидко прибрати прояви захворювання і максимально продовжити ремісію, залежить від спільних зусиль лікаря, самого пацієнта та його батьків.

*Пам'ятка для батьків
з раціонального догляду за шкірою дітей, що страждають на атопічний дерматит

 1. Догляд за шкірою повинен проводитися як в період загострення, так і в період ремісії, з використанням широкого арсеналу дермато-косметологічних засобів, водних і фізіотерапевтичних процедур, але тільки за показаннями.
 2. Зовнішню комплексну терапію призначає тільки лікар. Не можна використовувати самостійно гормональні мазі.
 3. Необхідно щодня видаляти час на обробку вогнищ ураження (вранці та ввечері, краще за 30-40 хвилин до сну).
 4. Відразу після водних процедур на злегка вологу шкіру потрібно наносити зволожуючі або живильні засоби, відповідно до віку дитини.
 5. Припиняти всі водні процедури тільки на період вираженого загострення (з явищами екзематизації) і ускладнення атопічного дерматиту гнійної інфекцією, щоб не допустити її поширення.
 6. Щодня міняти натільну і постільну білизну, особливо при поширеному шкірному процесі. Білизна має бути з нефарбованих бавовняних або тканин з льону.
 7. Уникати носіння одягу з щільних синтетичних, вовняних і ворсинчастих матеріалів.
 8. Прати білизну дитини тільки милом, багаторазово прополіскувати, прасувати гарячою праскою з обох сторін.
 9. Використовувати для маленьких дітей підкладну медичну клейонку, а не різні поліетиленові плівки, по можливості уникати їх застосування, особливо якщо у дитини вражена шкіра сідниць і стегон.
 10. Не використовувати горщики з полімерних матеріалів, користуватися тільки емальованими, обробляючи їх гарячою водою з дитячим або господарським милом.
 11. Уникати інтенсивного потіння, частіше виникає при фізичних навантаженнях, інсоляції, т.е тривалого перебування на сонці, що й не завжди корисно!
 12. Уникати різких перепадів температури. Перш ніж з морозу увійти в тепле приміщення, доцільно постояти на сходовому майданчику або у вестибюлі.
 13. Для зменшення сухості шкіри слід в достатній кількості вживати з їжею рослинні олії (оливкова, кукурудзяна або соняшникова) і рибу переважно морську.

*Радіонов В.Г., Літус О.І Атопічний дерматит: поради батькам - Київ: 2014.-52с

Німецька фармацевтична Компанія Dermapharm AG представляє Деласкін - перший синтетичний танін. Деласкін володіє в'яжучою, протизапальною, протимікробною і протисвербіжною властивостями і може використовуватися як препарат вибору в якості монотерапії при загостренні атопічного дерматиту легкого ступеня тяжкості.**

**Клименко В.А., Кожум'яка А.І. Синтетичні таніни - нові можливості терапії атопічного дерматиту в Україні / Здоров'я дитини.-2012р

Останні новини:

Біфон® Скін – широкий спектр, подвійна дія!

 лют
 15

Детальніше...


Шановні Партнери та Колеги!
Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим...

 гру
 23

Детальніше...


ЛактоСтоп  зупиняє лактозу, приносить задоволення!

 липень
  14

Детальніше...


 

Шановні Колеги!
Вітаємо Вас з Днем медичного працівника!

  черв
  19

Детальніше...


Шановні Партнери та Колеги!
Щоразу Новий рік — це точка відліку, з якої ми починаємо наше нове, краще життя...

 гру
 29

Детальніше...


Шановні
Колеги!
Щиро вітаємо
вас з професійним
святом – Днем
фармаце-
втичного
працівника!

вер
 17

Детальніше...


Допомога постраждалим
в зоні АТО: неможливо залишатися осторонь.

  липень
  13

Детальніше...


Шановні
Колеги!
Прийміть наші найщиріші вітання з професійним святом!

  июнь
  15

Детальніше...