Новини

 

24 КВІ 2014
Атопічний дерматит. Пам'ятка для батьків

Атопічний дерматит - це хронічне захворювання, що має рецидіви, в основі якого лежить запалення шкіри алергічного характеру. Шкірні покриви дитини в ранньому віці стають одним з основних органів, що беруть участь у формуванні алергічної відповіді на вплив алергенів і основним органом-мішенню алергічної реакції. Вирішити основне завдання терапії атопічного дерматиту - швидко прибрати прояви захворювання і максимально продовжити ремісію, залежить від спільних зусиль лікаря, самого пацієнта та його батьків.

*Пам'ятка для батьків
з раціонального догляду за шкірою дітей, що страждають на атопічний дерматит

 1. Догляд за шкірою повинен проводитися як в період загострення, так і в період ремісії, з використанням широкого арсеналу дермато-косметологічних засобів, водних і фізіотерапевтичних процедур, але тільки за показаннями.
 2. Зовнішню комплексну терапію призначає тільки лікар. Не можна використовувати самостійно гормональні мазі.
 3. Необхідно щодня приділяти час на обробку вогнищ ураження (вранці та ввечері, краще за 30-40 хвилин до сну).
 4. Відразу після водних процедур на злегка вологу шкіру потрібно наносити зволожуючі або живильні засоби, відповідно до віку дитини.
 5. Припиняти всі водні процедури тільки на період вираженого загострення (з явищами екзематизації) і ускладнення атопічного дерматиту гнійної інфекцією, щоб не допустити її поширення.
 6. Щодня міняти натільну і постільну білизну, особливо при поширеному шкірному процесі. Білизна має бути з нефарбованих бавовняних або тканин з льону.
 7. Уникати носіння одягу з щільних синтетичних, вовняних і ворсинчастий матеріалів.
 8. Прати білизну дитини тільки милом, багаторазово прополоскувати, прасувати гарячою праскою з обох сторін.
 9. Використовувати для маленьких дітей підкладну медичну клейонку, а не різні поліетиленові плівки, по можливості уникати їх застосування, особливо якщо у дитини вражена шкіра сідниць і стегон.
 10. Не використовувати горщики з полімерних матеріалів, користуватися тільки емальованими, обробляючи їх гарячою водою з дитячим або господарським милом.
 11. Уникати інтенсивного потіння, яке частіше виникає при фізичних навантаженнях, інсоляції, тобото тривалого перебування на сонці, що й не завжди корисно!
 12. Уникати різких перепадів температури. Перш ніж з морозу увійти в тепле приміщення, доцільно постояти на сходовому майданчику або у вестибюлі.
 13. Для зменшення сухості шкіри слід в достатній кількості вживати з їжею рослинні олії (оливкова, кукурудзяна або соняшникова) і рибу переважно морську.

*Радіонов В.Г., Літус О.І Атопічний дерматит: поради батькам - Київ: 2014.-52с

Німецька фармацевтична Компанія Dermapharm AG представляє Деласкін - перший синтетичний танін. Деласкін має в'яжучу, протизапальну, протимікробну і протисвербіжну властивість і може використовуватися як препарат вибору в якості монотерапії при загостренні атопічного дерматиту легкого ступеня тяжкості.**

** Клименко В.А., Кожум'яка А.І. Синтетичні таніни - нові можливості терапії атопічного дерматиту в Україні / Здоров'я дитини.-2012р

 

17 БЕР 2014

on-line конференція для дерматовенерологів УкраїниКомпанія DermapharmAG взяла активну участь у заході дерматовенерологічної служби МОЗ України «Українські дні захисту від атопічного дерматиту». В рамках даного заходу проводилася on-line конференція для дерматовенерологів України з основним місцем проведення у м.Київ.

Близько 1200 дерматовенерологів України взяло участь у даному заході. Сучасні on-line технологіі дозволили об'єднати дерматовенерологічні аудиторії Харкова, Львова, Донецька та інших обласних міст.

Атопічний дерматит (АД) - хронічне алергічне захворювання, яке розвивається у осіб з генетичною схильністю до атопії, має рецидивуючий перебіг, вікові особливості клінічних проявів і характеризується підвищеним рівнем загального і специфічного IgE в сироватці крові.

У сучасних умовах спостерігається зростання захворюваності АД у всьому світі. Ефективна терапія атопічного дерматиту на сучасному рівні неможлива без міжгалузевого підходу до діагностики та лікування даного захворювання.

Українські дні захисту від атопічного дерматитуАктуальності міжгалузевої взаємодії між педіатрами, алергологами, дерматовенерологами та сімейними лікарями була присвячена перша частина доповіді Клименко Вікторії Анатоліївни, зав.кафедрою пропедевтики педіатрії №2 ХНМУ, консультанта дитячого обласного алергологічного центру «Погляд дитячого алерголога на проблему атопічного дерматиту ». Доповідач відзначила роль алерголога у вирішенні питань елімінаційних заходів (у тому числі - дієти), розробки стратегії тривалого ведення хворого з акцентом на модифікацію «атопічного маршу» - запобігання формування алергічного риніту і бронхіальної астми.

Друга частина доповіді була присвячена власним науковим спостереженням, завданням яких була оцінка ефективності крему Деласкін в терапії загострень АД легкого ступеня. Дослідження виконано на базі кафедри пропедевтики педіатрії № 2 ХНМУ та Харківського обласного аллергоцентра (завідуюча - Л.М. Адарюкова) при КЗОЗ ОДКЛ № 1 (головлікар - О.В. Піонтковська).

Деласкін - єдиний на Україні препарат з групи синтетичних танинів, що мають істотні переваги перед природними аналогами завдяки очищенню діючої речовини від домішок, точності дозування, контролю якості на всіх етапах виробництва, більш тривалого терміну придатності і відсутності фарбувальних компонентів. Основні властивості танинів - в'яжуча, протизапальна, протисвербіжна, антимікробна - дозволяють їх широко застосовувати при багатьох запальних захворюваннях шкіри, у тому числі - при атопічному дерматиті.

крем Деласкин в КиєвіПід спостереженням перебувало 20 дітей у віці від 3 міс. до 17 років, які страждають на АД. Критеріями включення були: наявність загострення АД легкого ступеня (індекс SCORAD менше 23); еритематозна або ерітематосквамозна клініко-морфологічна форма дерматиту. Крем Деласкін наносився 3 рази на день. Також всім дітям були призначені елімінаційні заходи, антигістамінні препарати і базисна зовнішня терапія. Оцінка лікування проводилася на 3, 5 і 7-й дні. Критерії ефективності - переносимість препарату, динаміка індексу SCORAD, суб'єктивна оцінка пацієнтів.

В результаті проведених досліджень були отримані наступні результати: інтегральний показник тяжкості загострення АД (SCORAD) значно знизився до 7 дня терапії (динаміка індексу SCORAD представлена на мал.1).

На 7-й день терапії у всіх пацієнтів відзначена позитивна клінічна динаміка: у 17 (85%) дітей - повна ліквідація запальних змін на шкірі, у 3 хворих зберігалися запальні морфологічні елементи - їм був призначений топічний кортикостероїд Преднітоп коротким курсом (до 5 днів) .

В результаті проведених спостережень була підтверджена ефективність крему Деласкін в лікуванні загострень АД легкого ступеня у дітей, що дозволяє рекомендувати його як препарат вибору при перших клінічних ознаках дерматиту.

 

Останні новини:

Біфон® Скін – широкий спектр, подвійна дія!

 лют
 15

Детальніше...


Шановні Партнери та Колеги!
Прийміть наші найщиріші вітання з Новим роком та Різдвом Христовим...

 гру
 23

Детальніше...


ЛактоСтоп  зупиняє лактозу, приносить задоволення!

 липень
  14

Детальніше...


 

Шановні Колеги!
Вітаємо Вас з Днем медичного працівника!

  черв
  19

Детальніше...


Шановні Партнери та Колеги!
Щоразу Новий рік — це точка відліку, з якої ми починаємо наше нове, краще життя...

 гру
 29

Детальніше...


Шановні
Колеги!
Щиро вітаємо
вас з професійним
святом – Днем
фармаце-
втичного
працівника!

вер
 17

Детальніше...


Допомога постраждалим
в зоні АТО: неможливо залишатися осторонь.

  липень
  13

Детальніше...


Шановні
Колеги!
Прийміть наші найщиріші вітання з професійним святом!

  июнь
  15

Детальніше...